Gaba Kulka
Follow
Q

Daruj ciekawość, czy poniższe efekty zastane w albumie "Hat, Rabbit" (ważne! - dostępne wyłącznie na słuchawkach), są celowe czy to raczej przypadek?
W nawiasie podana minuta i sekunda gdzie można je odnaleźć :)
Over (0:48) - szczekanie psa gdzieś w oddali
Lady Celeste - (0:58) - wejście skrzypiec w Twoim odsłuchu
Królewstwo i pół - (4:00) - metronom w tle
Dzięki za informację, ta płyta to prawdziwy rarytas, z miesiąca na miesiąc słyszę WIĘCEJ!


Gaba Kulka responded on 08/14/2013
A

Cześć! W przypadku płyt studyjnych granica jest zawsze względna. Na przykład: nasz pies rzeczywiście zaszczekał przed furtką dokładnie w tym momencie nagrania wokalu. Ale już w studiu zdecydowaliśmy, że jest to tak idealny wtręt, że go zostawiamy. (niby przypadek, ale wykorzystany do maksimum.)
W Lady Celeste to nie odsłuch (nagrywaliśmy w jednej przestrzeni, bez odsłuchu, ja miałam słuchawki) ale pozostałość z innego mikrofonu - przesunęliśmy partię skrzypiec o tę jedną sekundę, by zwiększyć pauzę. Ślad (wcześniejsze echo) podobał mi się, nie wyrzuciliśmy go, kiedy odkryliśmy go w miksie (bardziej przypadek, ale zweryfikowany)
Co do Królestwo i pół, nie wiem do końca o jaki dźwięk chodzi - czy to wersja z remasteru, który ukazał się w 2009? Nie mam w tej chwili pod ręką wcześniejszej wersji CD. Ale Królestwo nie było nagrywane do metronomu (wbrew pozorom), może to odgłosy mojej dziwnej ścieżki rytmicznej. Na Out pełno jest dziwności.
Dzięki za wnikliwe słuchanie!Dla mnie bomba. Ciao!

1000 characters remaining